Rozwiń swoją karierę!

Ochrona danych osobowych – szkolenia tematyczne

person using laptop
Zgodnie z przepisami, które już od wielu lat obowiązują w naszym kraju, ochrona danych osobowych jest niezwykle ważnym aspektem. Każdy z nas bowiem chce, aby wszelkie informacje osobiste nie wyszły na jaw, nie zostały przekazane w niepowołane ręce, ani też aby nikt nie poznał żadnych informacji o nas. Dotyczy to zarówno tych najbardziej podstawowych danych, jak imię i nazwisko, czy też tych zdecydowanie bardziej osobistych.

Wraz z nowelizacją przepisów Unijnych, w maju 2018 roku zmieniły się również przepisy obowiązujące w Polsce. To Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych zmienia dotychczasowe przepisy obowiązujące w naszym kraju na znacznie bardziej restrykcyjne. Zgodnie z najnowszymi przepisami, dane osobowe każdego z nas muszą być chronione w jeszcze bardziej szczególny, skrupulatny sposób.

Z powodu nowelizacji ustawy, która jest tak istotna dla nas wszystkich, wielu pracowników firm, a także usługodawców, lekarzy czy innych osób, które mają w swojej pracy kontakt z innymi osobami decyduje się na szkolenia ochrona danych osobowych, aby sprostać aktualnym przepisom.

W niemal każdym większym mieście organizowane jest szkolenie ochrona danych osobowych, podczas którego można dowiedzieć się, w jaki sposób odpowiednio strzec wszelkich danych osobowych, z którymi mamy każdego dnia styczność.

Dowiemy się również, jak zgodnie z najnowszym prawem aktualizować, przetwarzać i przechowywać dane osobowe innych osób, jak również jakie wykorzystanie jest niezgodne z prawem i co nam za to grozi. Jest to bardzo istotne dla każdego, zarówno dla pracodawców i pracowników firm, jak i dla osób, które udostępniają swoje dane osobowe i chcą, aby były one bezpieczne i nigdy nie dostały się w niepowołane ręce.

Dlatego też warto dowiedzieć się, jakie są aktualne przepisy związane z ochroną danych osobowych, na co pozwala, a czego zabrania nam RODO, jak również, w jaki sposób nie dopuścić do przedostania się danych osobowych w niepowołane ręce. Poszerzając swoją wiedzę w tym zakresie można tylko zyskać.